Rapid Prototyping / Aditivní výroba

… znamená rychlejší a efektivnější formování koncepčního návrhu.

Návrh nového produktu netrvá pouze jeden den – Syscae Vás provede celým jeho procesem.

Produkt se vyvíjí v každém kroku jeho vývoje. Každé stádium přináší nové poznatky, na základě čehož vznikají nové požadavky na jednotlivé komponenty, nebo výrobek.

Ve spolupráci s firmou Syscae dostanete vždy ten správný komponent i výrobek. Splníme Vaše přání v každém vývojovém stupni. Od jednoduché idey, až po sériovou výrobu, od prvního koncepčního designového prototypu, až po malou sérii produktů realizovanou alternativními technologiemi bez použití forem.

VACUUM CASTING

… návrh produktů občas potřebuje formu.

Mnoho technologií Rapid Prototypingu, které Syscae poskytuje, se obejde bez forem. Za určitých podmínek je ale jejich použití nevyhnutelné. V takovém případě firma Syscae využívá své bohaté zkušenosti a znalosti s výrobou silikonových forem a odléváním.

Výhody aditivní výroby:

  • výrazně kratší čas od návrhu po výrobu
  • vyšší stupeň volnosti při návrhu a funkčních vylepšení produktů
  • větší míra personalizace produktu pomocí výroby bez nástrojů a forem
  • vysoká efektivita výroby (už od první série)

Tvorba konceptu – Technologie

Díky SLS (Selective Laser Sintering) technologii mohou být komplexní komponenty a sestavy vyrobeny z práškového surového materiálu v co nejkratším možném čase. Tato technologie je často označována jako 3D Printing.

SLS technologie umožňuje větší volnost v designu komponentů, protože tradiční vývojové a výrobní omezení jsou dány výrobou pomocí forem.

Vlastnosti

Aditivní výroba se dokonale hodí pro produkci plastových komponentů s komplexní geometrií a aditivně vyrobené komponenty tak mohou být použity bez jakýchkoliv omezení.

Koncepční design znamená:

…návrh od idey po sériovou výrobu
Syscae se specializuje na rapid prototyping, additive manufacturing a malosériovou výrobu modelů, prototypů a produktů

…pracovat s technologiemi, které byly ještě nedávno konceptem
Syscae vlastní profesionální stroje vhodné pro výrobu pomocí SLS technologií.

…rozumět tvarovému designu a výrobě
Syscae má specialisty a know-how na efektivní stavbu prototypů i výrobu komponentů, které nejsou pouze rozměrově přesné, ale svými mechanickými a fyzickými vlastnostmi i plně funkční.